Olympiáda YPEF-Mladí lidé v evropských lesích


Krásné umístění v Lesní olympiádě

Naše škola se každoročně zúčastňuje olympiády YPEF/Mladí lidé v evropských lesích/ - studenty nazývané "Lesní olympiáda". Soutěží tříčlenná družstva ve dvou kategoriích :1. základní školy a ročníky nižšího gymnázia a 2. střední školy a ročníky vyššího gymnázia. Účastníci poznávají organismy a odpovídají na otázky z jejich výskytu, vlastností, stavby těla. Poznávají stopy a zvuky zvířat, letos nově i zástupce nerostů a hornin a jejich vlastnosti. Velký důraz je kladen na rostliny - byliny i dřeviny, poznávání jednotlivých druhů dřeva, jejich vlastností, výhody a nevýhody, jejich využití, typy listů, kůry atd.

V letošním roce se poprvé zúčastnilo tříčlenné družstvo dívek z třídy tercie - Bára Křenková, Blanka Kubíková a Hana Prášková, které se v okresním kole na Lesní správě v Novém Městě na Moravě umístilo na hezkém pátém místě.

Dívky z kvinty - Barbora Bělíková, Elen Buchtová a Barbora Fučíková se zúčastnily již potřetí a jako vždy v okresním kole  zvítězily. Postoupily do regionálního kola/ Jihomoravský kraj a Kraj Vysočina/, které se konalo v Brně 25.4. Zde v silné konkurenci obsadily krásné 3. místo.

Všem zúčastněným dívkám blahopřejeme a věříme, že na své úspěchy navážou i v příštím ročníku.

RNDr. Zdeněk Kubík