Biologie

Biologie

Biologie je fascinující obor, který se zabývá především studiem živých organismů. Na naší škole je biologie povinnou součástí výuky v každém ročníku osmiletého i čtyřletého studia. Každý týden tě čekají 2 hodiny výuky, které jsou doplněné o práci v laboratoři.

Pokud je tvým snem medicína, farmacie, veterinární lékařství, ochrana životního prostředí či další přírodovědné obory, jsi na správném místě! Vyučující biologie se v tobě budou snažit rozvíjet celou řadu kompetencí, které ti umožní pochopit přírodní procesy kolem nás a přispět k udržitelnému rozvoji naší společnosti.  


Biologie není jen o sezení v lavicích, biologii u nás zažiješ na vlastní kůži! V laboratorních pracích se naučíš manipulovat s nejnovější laboratorní technikou, nahlédneš do nitra buňky, zblízka prozkoumáš rostlinná pletiva
i živočišné tkáně.  Během výuky si budeš moci sáhnout na celou řadu zajímavých rostlin a živočichů. V rámci badatelské výuky budeš se svými spolužáky hledat odpovědi na otázky přímo v přírodě! Během Týdne přírodních věd tě čeká celá řada velmi zajímavých exkurzí! Neotálej, a využij tak možnost prohlédnout si specializovaná vědecká pracoviště a navázat budoucí spolupráci. 


Chceš všem ukázat, že se v biologických oborech vyznáš? To není problém, můžeš zabojovat v Biologické olympiádě, Geologické olympiádě, technickým směrem zaměřené soutěži Enersol či v lesnické soutěži YPEF. Můžeš se tak zkusit vyrovnat i naší nejúspěšnější reprezentantce Daniele Kostkové, účastnici národních kol těchto olympiád!

Možná i tebe biologie nakonec zaujme natolik, že se ve třetím ročníku rozhodneš vstoupit do přírodovědného semináře a zařadíš se mezi studenty, kteří si biologii volí jako maturitní předmět. Díky kvalitní přípravě a vysoké míře motivace tak určitě rozšíříš skupinu našich absolventů, kteří jsou každoročně úspěšní v přijímacích řízeních na vysoké školy s přírodovědným zaměřením.  


Studium biologie u nás není nuda, přijď k nám a zažij biologii všemi smysly! IMG-2003