Fyzika

Fyzika

Pokud tě láká poznání a neustálé objevování, pak je fyzika právě to pravé pro tebe! Nejsme jen další školou na seznamu. Jsme místo, kde se fyzika stává živou a poutavou zkušeností.

Zájem o fyziku projevují nejen ti, kteří míří k technickým a matematicko-fyzikálním vysokým školám, ale i ti, kteří se připravují na přírodovědné
a lékařské fakulty. A proč? Protože fyzika je klíčem k pochopení světa kolem nás!

Naše gymnázium nabízí širokou škálu aktivit pro všechny nadšence. Zúčastni se Fyzikální olympiády, Astronomické olympiády, nebo se připoj
k týmovým soutěžím jako je Ideathon, Energetická olympiáda nebo Enersol. To vše ti pomůže rozvíjet tvé schopnosti a nadání v oblasti fyziky. Naše úspěchy v těchto soutěžích to jednoznačně dokazují.

A co Týden vědy? To je doba, kdy se ponoříš do světa praktických experimentů, kdy teorie přechází v praxi a kdy poznáš skutečné využití fyziky ve svém každodenním životě. Naše časté exkurze do firem, technických zařízení a planetária ti otevřou dveře do fascinujícího světa techniky a vědy.

Součástí hodin jsou i laboratorní práce, kde si žáci vyzkouší fyzikální měření a propojí teorii s praxí. A pokud toužíš po kvalitní přípravě na maturitu z fyziky a budoucím studiu na vysoké škole, máme pro tebe připraven fyzikální seminář. Zde ti poskytneme veškeré znalosti a dovednosti potřebné pro úspěšné absolvování maturity a pro další studium. Zájemcům pak nabízíme možnost účasti na zajímavých aktivitách, seminářích, které pořádají vysoké školy.

Pro ty nejnadanější studenty máme matematicko-fyzikální kroužek, kde se připravuješ na soutěže a objevuješ tajemství přírodních jevů moderními technologiemi jako je měřicí systém Pasco, stavebnice Boffin, stavebnice Sam Lambs, virtuální realita přes 3D brýle. Ať už jsi zdatný badatel či technický génius, u nás najdeš to, co potřebuješ k dalšímu rozvoji.


Ano, fyzika může být náročná, ale věř nám, stojí to za to. Tak neváhej a přidej se k nám na našem Gymnáziu. Společně objevujeme tajemství okolního technického světa a připravujeme se na budoucnost, vždy s úsměvem na tváři!IMG-2018