Francouzský jazyk

Francouzský jazyk

Studenti na našem gymnáziu si francouzský jazyk volí jako svůj druhý cizí jazyk v tercii víceletého gymnázia, nebo v prvním ročníku gymnázia čtyřletého. Výuka u nás směřuje k osvojení mluvené i psané formy jazyka (včetně jeho reálií) od úplných začátků až k pokročilé znalosti odpovídající úrovni B1 – B2.

Během studia francouzštiny zjistíš, že to není jen jazyk V. Huga, Molièra, R. Rollanda, E. Piaf nebo Zaz či Mbapého, ale také jazyk, jehož znalost Ti z mnoha důvodů bude v životě užitečná. Proč tedy u nás studovat „la langue française“?

Francouzsky mluví více než 200 milionů lidí na pěti kontinentech, frankofonie spojuje 68 států a vlád. Francie má největší síť kulturních institucí v zahraničí, je jednou z největších obchodních mocností. Je jasné, že znalost francouzštiny bude pro Tebe trumf, který výrazně znásobí Tvé šance na mezinárodním trhu práce. Otevře Ti dveře frankofonních institucí a společností v oblasti divadla, výtvarného umění, filmu, tance, architektury, módy i kuchyně.

Znalost francouzštiny Ti samozřejmě umožní studium na proslulých francouzských univerzitách a technických vysokých školách, které se řadí mezi nejlepší vzdělávací instituce v Evropě i ve světě. Nicméně už i na gymnáziu můžeš díky francouzštině a krajskému podpůrnému programu strávit půl roku studia na francouzské střední škole.

I se základními znalostmi francouzského jazyka snáze získáš zajímavější a hlubší zážitky z poznávání některého francouzského regionu, který s námi v průběhu studia při školním zájezdu navštívíš. Francouzštinu jistě oceníš, pokud budeš s rodinou či přáteli cestovat po Belgii, Švýcarsku, Monaku, Kanadě, Africe,...

Našli bychom ještě mnoho dalších důvodů pro volbu tohoto jazyka, proto neváhej a zkus dát francouzštině šanci. Sám se přesvědčíš, že učit se francouzsky, to je radost ze studia krásného, bohatého a libozvučného jazyka.
IMG-2417