Zeměpis

Zeměpis

Zeměpis je krásný, dynamický předmět, který má tu čest propojovat humanitní a přírodovědné obory. Jestli tě zajímá svět kolem tak jsi na správném místě. U nás se zeměpis učí moderně s ohledem na nejnovější trendy. Naučíš se dobře orientovat v klasických i digitálních mapách, budeš umět interpretovat grafy, infografiky, poznáš státy světa i to, jak fungují hlavní procesy, řídící chod naší planety.


S našimi virtuálními brýlemi se budeš cítit, jako bys byl přímo na místě, o kterém si zrovna povídáme. V hodinách běžně používáme iPady jako pomůcku, která ti poskytne okamžitá a aktuální data. Abychom nemluvili jen do větru, budeš mít příležitost podívat se na zajímavá místa tvého okolí, České republiky, ale také zahraničí. V jazykových exkurzích jezdíme do Anglie, Francie, Rakouska, Německa, Švýcarska a dalších zemí.


Tak jako ostatní předměty i my ti dáme možnost poměřit se s dalšími žáky a studenty v okresních či krajských kolech zeměpisné olympiády. Pokud to budeš se zeměpisem myslet vážně, dostaneš příležitost zúčastnit se krajské soutěže Poznej Vysočinu a později také S Vysočinou do Evropy, ale to budeš muset být také skvělý řečník v anglickém jazyce.


Zeměpis je zkrátka in, buď i ty! IMG-9803