Obří úspěch v soutěži Enersol

Tereza Praislerová zvítězila v Enersolu

V deštivém ránu 23. 2. ještě žádná z našich reprezentantek v soutěži Enersol netušila, jak hezké dopoledne je čeká. V kongresovém sále krajského úřadu v Jihlavě jsme měli možnost vidět výborné prezentace prací studentů na enviromentální témata.

Slavnostní atmosféru dokreslovala přítomnost pana předsedy senátu PČR Miloše Vystrčila, pana hejtmana kraje Vysočina Vítězslava Schreka, pana radního za školství Jana Břížďaly a dalších významných hostů.

V nabité konkurenci se Tereze Praislerové s prací Farmaka ve vodním prostředí podařilo vyhrát svoji kategorii a kromě poháru, dárkového koše a dortu si odnáší pozvánku do reprezentačního družstva kraje Vysočina na republikové kolo soutěže!


Zároveň musím vyzdvihnout i výkon družstva ve složení Anna Chudobová, Tereza Ptáčková a Aneta Čížková, které sice nakonec na pomyslné bedně nestanulo, ale jejich řešení problému se zaplavenou loukou v bystřické lokalitě Za Rybníčkem se dost možná v budoucnu dočká realizace. Děkujeme za skvělou reprezentaci školy a Terezce držíme palce v národním kole!MicrosoftTeams-image-18