Návštěva zahraničních stážistů


Otevření nových horizontů 

V minulém týdnu se naše gymnázium stalo dějištěm skutečně inspirativní události. Přivítali jsme skupinu nadšených mladých lidí z různých koutů světa, kteří přijeli jako součást projektu Youth for Impact organizace AIESEC. Jejich pobyt u nás trval od pondělí 28. ledna do pátku 2. února, během nichž jsme společně prožili nezapomenutelné chvíle plné sdílení, učení a vzájemného poznávání.

Stážisté, pocházející z Austrálie, Indonésie, Alžírska, Taiwanu a Hongkongu, přinesli do naší školy bohatství kultur, tradic, jazyků a náboženství. Pro naše studenty to byla jedinečná příležitost nahlédnout do světa skrze oči těch, kteří ho znají nejlépe – z první ruky. Společně jsme tak měli možnost odbourat předsudky a rozšířit obzory.

Během týdne jsme společně prožili mnoho nezapomenutelných zážitků. Divadlo, bruslení, procházka po městě či bowling byly jen některé z aktivit, které jsme spolu podnikli. Ubytování stážistů u našich studentů nejenže přineslo možnost hlubšího porozumění a komunikace, ale také vytvořilo základ pro nová přátelství. Společné výlety do okolí, jako například na Zelenou Horu, do Nového Města na sníh či na Vírskou přehradu, posilovaly naše pouto ještě více.

Hlavním bodem programu byly prezentace stážistů, které se konaly v úterý ve škole. Žáci nižšího gymnázia měli možnost naslouchat zajímavým příběhům a poznávat kulturu a tradice jednotlivých zemí. Středa patřila programu s názvem Global Village, během kterého studenti VG navštěvovali stanoviště rozmístěná po škole, kde se dozvídali více o životě stážistů v domovských zemích.

Tento týden nebyl omezen pouze na naše gymnázium. Ambasadoři svých zemí navštívili také místní základní školy, kde prezentovali své země a kultury, a tak zanechali svoji stopu i tam.

Celý tento zážitek byl pro nás všechny obrovskou inspirací a připomněl nám, jak důležité je otevřít se světu a přijímat nové myšlenky a zkušenosti. Doufáme, že tato návštěva byla pro naše stážisty i pro naše studenty přínosná a že následky tohoto setkání budou dlouhodobé.

Přejeme stážistům úspěch ve všech jejich budoucích projektech.  Sluší se poděkovat všem domácím hostitelům, kteří se našich mladých zahraničních studentů ujali a také Liboru Veselému a Pavle Kunovské za skvělou organizaci celé akce. 

.