Návštěva Její Excelence velvyslankyně Estonské republiky

Malé ohlédnutí za významnou návštěvou v našem městě. Konečně se k nám dostaly fotografie. 

Díky Kraji Vysočina a Městu Bystřice nad Pernštejnem se podařilo upevnit spolupráci s našimi estonskými partnery. Ve středu 14.2.2024 navštívila město Její Excelence, paní velvyslankyně Estonské republiky Gita Kalmet v doprovodu náměstka sportu Tarvi Pürn. Oficiální přivítání se uskutečnilo na Městském úřadě za účasti starosty města, Jana Břížďaly - radního Kraje Vysočina, Josefa Klementa - senátor za Žďársko, zástupců bystřických škol a ředitele Areálu sportu. Společně jsme probrali, co nás spojuje a hledali další prostor pro spolupráci. Akce byla zakončena slavnostním obědem v EDEN centrum Bystřice nad Pernštejnem. IMG-1316

Připomeňme jen, že to byla právě naše škola, která přesně před rokem náhodným setkáním s jedním nadšeným estonským vyučujícím na konferenci v Bruselu iniciovala tuto spolupráci, která se pomalu rozrostla na spolupráci škol Bystřice nad Pernštejnem a estonského Jõhvi. Po návštěvě estonských přátel v září 2023 proběhne v polovině března reciproční návštěva zástupců našich škol v estonském Jöhvi za doprovodu českého velvyslance.

Držte nám palce, ať se vše podaří a mohou ze spolupráce těžit naši učitelé ale také žáci a studenti. Těší nás, že naše škola, ZŠ Bystřice n. P., Nádražní 615 a ZŠ.T.G.M Bystřice nad Pernštejnem tyto aktivity společně koordinují. Dvě školy již podaly žádost o podporu v rámci programu Erasmus+. Snad budou naše žádosti vybrány.