Matematicko-fyzikální soutěže


Aktivita žáků v technických soutěžích

V posledních 14 dnech proběhlo několik soutěží, které byly zaměřeny na matematiku, fyziku, technický úsudek, logické uvažování. Velmi nás těší zájem studentů o tento typ aktivit.
20. března se uskutečnilo okresní kolo Fyzikální olympiády, všichni jeho účastníci z kvarty - Vojtěch Fořt, Isabel Krbůšková, Tadeáš Uhlíř -  se stali úspěšnými řešiteli. Zejména Vojta zaznamenal krásný úspěch. Ze 40 možných bodů získal 37 a obsadil tak v okresním kole FO 2. místo. Postupuje tak do krajského kola. Velmi gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů.
Elektromobilita, drony, kyberbezpečnost, internet věcí, umělá inteligence, robotika a mnoho dalších zajímavých témat se staly předmětem Technologické olympiády. Tým pro tuto soutěž vytvořili studenti ze 3.A Ondřej Loukota, Vít Dvořáček, Václav Janeček. Chlapci odvedli dobrou práci a také si zaslouží velkou pochvalu.
Největší účast zaznamenal Matematický klokan. V jednotlivých kategoriích soutěžilo celkem 30 žáků NG a 35 studentů VG. I zde jsme zaregistrovaly slušné výsledky. Vše bylo řádně opraveno, statisticky zpracováno, nejlepší "klokani" zveřejněni na nástěnce v červeném patře. Zájemci se mohou na své výsledky přijít zeptat do kabinetu fyziky.
Děkujeme všem za aktivní účast a příkladnou reprezentaci školy.
Další soutěže probíhají průběžně, ať se daří.